(( ! )) News:

Ultra Chaos Piknik vol.11 | 28/29 Czerwca 2019 r.

INFOPUNK/badcamp

środa, 7 sierpnia 2013

H.C.P. - POZYTYWNY STAN ŚWIADOMOŚCI 1989 LP


H.C.P. - POZYTYWNY STAN ŚWIADOMOŚCI 1989 LP

Wydawnictwo, które podsumowuje działającą w latach 1988-1989 formację H.C.P. czyli Hard Core Poznań. To również dokument, które poszerza dorobek nowej fali kapel hardcore w Polsce, która pojawiła się pod koniec lat 80. - okresu tworzenia się świadomie niezależnej sceny. H.C.P. było pierwszym zespołem tej fali, któremu udało się wydać płytę winylową, dzięki szwajcarskiej wytwórni Resistance Productions. Właśnie nagrania z tego legendarnego singla "Anti Drugs", a także utwory pierwotnie wydane na split kasetach z Chaos i Apatią, znalazły się na tej płycie. W sumie 19 utworów szybkiego, drapieżnego Hardcore Punk (czy jak wówczas określano, HC/Thrash) z tekstami dotyczącymi problematyki okresy schyłku komuny w Polsce takimi jak przemoc państwa, militaryzm, energia nuklearna czy neofaszyzm. Nawiązujący do tego ostatniego problemu utwór "Młodzi faszyści", stał się najbardziej znanym w dorobku zespołu, przez lata wykonywany był przez inne zespoły polskiej sceny. Pomimo tych problemów okresu transformacji zespół tryskał optymizmem i młodzieńczym spontanem, apelował zmianę wartości i pozytywną świadomośc. Ten pozytywny i progresywny przekaz zespołu odzwierciedlał się również w postawie straight edge, a zespół był jednym z pierwszych w Polsce związanym z tym nurtem.
Zakończenie rodziału H.C.P. było jednocześnie początkiem innego, istotnego rozdziału polskiej sceny na kolejne dwadzieścia kilka lat, którym była Apatia.
Płyta ukazuje sie wraz z 28-stronicowym bookletem z tekstami, wywiadem ze wszystkimi członkami zespołu, wspomnieniami Pablo z Resistance Productions oraz mnóstwem archiwalnych zdjęć i flejerów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...