(( ! )) News:

Ultra Chaos Piknik vol.11 | 28/29 Czerwca 2019 r.

INFOPUNK/badcamp

wtorek, 22 października 2013

Ga-Ga - Lekcja Historii

Ga-Ga - Lekcja Historii

Zespół GA-GA powstał w 1991, co nałożyło się z rozpadem Zielonych Żabek. Jego liderem był Mirosław "Smalec" Malec. Punk rock i radykalne teksty mocno odnoszące się do społeczno-politycznej rzeczywistości Polski wpisały się na zawsze w historię polskiej muzyki punkowej. Na szerokie wody zespół wypłynął w Jarocinie (’92). Co ciekawe, ich kaseta została odrzucona, dostali się dopiero po przesłuchaniach..i wygrali.

28 października będzie miała miejsce premiera płyty zespołu GA-GA - "Lekcja historii". Będzie to powrót do korzeni... "Rebelia", "Reinkarnacja", "Czas walki", nagrania z Jarocina '93 oraz nieopublikowane nigdzie wcześniej materiały.


"GAGA to mistyczna nazwa. Trochę z filmu Szulkina – „GAGA CHWAŁA BOHATEROM”, a trochę jako słowa dziecka – pierwsze niewinne. GAGA oznaczało też dla mnie coś pierwotnego, najstarszego – Boga – Stwórcę – pradawny rytuał. GAGA to miało być szczere, proste odnajdywanie prawdy w tym skomplikowanym świecie. Chyba w 91’ zaczęliśmy, choć może trochę wcześniej. Pierwszy koncert na wyjeździe zagraliśmy w Dzierżoniowie razem z Zielonymi Żabkami. Dla Żabek był to jeden z ostatnich występów. Tak rozpoczął się wielki eksperyment GAGA. To miał być punk, którego jeszcze nie było, nie ortodoksyjny, prawdziwy. Myślę, że się nam udało. Każde nasze większe przedsięwzięcie było kontrowersyjne."GaGa/ZZ

Ga-Ga Lekcja Historii - tracklista:

1. Polskie ulice to wojna
2. Jesteśmy punkowcami
3. Olevay system
4. Demokracja
5. Czarny rynek
6. Alkohole
7. Jesteś duszą
8. Szczur
9. Młode Wilki
10. Źródłem życia jest życie
11. Świnia u władzy
12. Tańcząca anarchia
13. Choroba
14. Wydostać się z …
15. Wojna światów
16. Jesteśmy punkowcami (Bonus Jarocin 93)
17. Rząd jest zajęty (Bonus Jarocin 93)
18. Anarchia wszędzie i zawsze (Bonus Jarocin 93)
19. Olevay system (Bonus Jarocin 93)
20. Polskie ulice to wojna (Bonus Jarocin 93)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...